Brzeg Głogowski (odległość od Zamku: 2 km)
209
post-template-default,single,single-post,postid-209,single-format-standard,bridge-core-1.0.6,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-18.2,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.10.0,vc_responsive

Brzeg Głogowski (odległość od Zamku: 2 km)

Brzeg Głogowski (odległość od Zamku: 2 km)

Miejscowość oddalona jest ledwie 2 km na południe od Czernej, jadąc w kierunku Głogowa. W XVI wieku była częścią dóbr von Glaubitzów, właścicieli Czernej. W przedsionku tutejszego kościoła znajdziemy pochodzące z drugiej połowy XVI wieku  nagrobki Wolfa von Glaubitza i jego żony Marii.

Sam, pochodzący z XIII wieku, kościół p.w. Bożego Ciała jest jedną z najstarszych budowli ziemi głogowskiej. Mimo wielu przeróbek charakter romańskiej architektury zachowały mury nawy głównej  z prezbiterium i kolistą absydą. Warty obejrzenia przykład jak na romańskiej kanwie nawarstwiły się kolejne gotyckie, renesansowe czy barokowe wpływy.

W Brzegu można też zobaczyć zachowany, niszczejący zespól pałacowy- parkowy którego obecna architektura kształtowała się na przestrzeni od XVII do XIX wieku.