Czerna jest położona w Gminie Żukowice, w powiecie głogowskim. Powiat Glogowski jest zaś najbardziej północ wysuniętym ze wszystkich powiatów województwa dolnośląskiego. Zamek Czerna położony jest 800 metrów od brzegu Odry, 7 km od miejscowości Bytom Odrzański i 13 km od Głogowa.

Lokalizacja GPS: N 51’708870 E15′907540

Dojazd samochodem:

  • Od południa (Zgorzelec, Wrocław, Katowice, Kraków)
    Jadąc autostradą A4 w Legnicy należy skręcić na północ (kierunek Szczecin) na drogę S3 (E65). Minąwszy Lubin, kilka kilometrów za Polkowicami należy skręcić na drogę 329 prowadząca do Głogowa. W Głogowie natomiast skręcamy na zachód na drogę 292 prowadzącą do Zielonej Góry. Po przejechaniu kilkunastu kilometrów, za miejscowością Brzeg Głogowski skręcamy w prawo, w drogę przy której widnieje drogowskaz „Dwór w Czernej”. Jadąc na wprost, dojedziemy do bramy zamku.

  •  Od północy ( Zielona Góra, Frankfurt)
    Z Zielonej Góry wyjeżdżamy na południe drogą S3 (E65) w kierunku na Lubin. Po około 27 kilometrach należy skręcić w lewo na drogę 292 prowadzącą przez Bytom Odrzański do Głogowa. Około 6 km od wyjazdu z Bytomia Odrzańskiego skręcamy w lewo w drogę przy której widnieje drogowskaz „Dwór w Czernej”. Jadąc na wprost, dojedziemy do bramy zamku.

Dojazd pociągiem:

  • Jadąc pociągiem relacji Zielona Góra – Głogów, należy wysiąść na stacji w Czernej. Na życzenie odbieramy Gości ze stacji i dowozimy bezpośrednio do zamku.

© 2021 Zamek Czerna