Lubin (odległość od zamku: 45km)
233
post-template-default,single,single-post,postid-233,single-format-standard,bridge-core-1.0.6,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-18.2,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.10.0,vc_responsive

Lubin (odległość od zamku: 45km)

Lubin (odległość od zamku: 45km)

Leżący na południe od zamku Lubin obecnie najbardziej znany jest z tego, iż znajduje się tu siedziba KGHM. Wczesnosłowiańska osada, jaka dała początek miastu, powstała w miejscu gdzie przecinały się szlaki z Magdeburga przez Wrocław do Kijowa oraz z południa przez Wielkopolskę nad Bałtyk. Była więc zapewne miejscem odpoczynku wędrujących kupców, a także handlu ich towarami.

I to chyba nie jest  zbieg okoliczności ale nawiązanie do tej “starożytnej” tradycji, że w każdą sobotę teren wokół stadionu Dialog Arena (należącego do klubu Zagłębie Lubin) zamienia się w olbrzymi targ staroci i przedmiotów, które nie znalazły akceptacji u ich dotychczasowych europejskich posiadaczy. Kupić można na nim niemal wszystko co udało się pozyskać w ościennych państwach wędrującym handlowcom. Sprawne w polowaniu na okazje oko pozwoli  wyjechać z targu z pełnym skarbów bagażnikiem. Ten prawdziwy raj rozpoczyna funkcjonowanie z brzaskiem a zaczyna się ” zwijać” koło południa. Trzeba się spieszyć, bo można nie zdążyć obejść go w całości.

[imageeffect image=”472″ target=”_self”]